Oświetlenie zewnętrzne budynku i ogrodu z hurtownią elektryczną Alkan

Źródło: https://alkan.pl/

Jak dobrać odpowiednią klasę szczelności do naszych potrzeb?

Możemy to zrobić, zapoznając się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych oznaczeń – każda z dwóch cyfr niesie bowiem ze sobą określone znaczenie, jeśli chodzi o ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Istnieją jednak podstawowe zasady, które bez wgłębiania się w fachowe opisy pozwolą nam wybrać właściwy produkt. Zgodnie z nimi urządzenia oznaczone IP 20 możemy z powodzeniem wykorzystywać w zamkniętych pomieszczeniach takich jak pokoje dzienne, sypialnie czy biura. Produktu o klasie szczelności IP 44 sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie, a także w miejscach bardziej narażonych na obecność pyłu czy kurzu, a więc na przykład w garażach czy pracowniach. Sprawdzą się również w zadaszonych przestrzeniach takich jak choćby mocno zabudowane ganki. Produkty przeznaczone do wykorzystania w miejscach, w których będą one narażone na szkodliwe działanie wody pochodzącej choćby z opadów atmosferycznych, powinny charakteryzować się stopniem ochrony IP 54 lub wyższym. W miejscach, w których wymagana jest ochrona pyłoszczelna i wodoszczelna, najlepiej zdecydować się na urządzenia oznaczone przez producenta IP 65.

Nowoczesne zewnętrzne oświetlenie tarasowe i ogrodowe z czujnikami ruchu i zmierzchu w ofercie hurtowni elektrycznej Alkan. Jak dopasować je do naszych potrzeb?

Mówiąc o nowoczesnym zewnętrznym oświetleniu tarasowym i ogrodowym, klienci hurtowni elektrycznej Alkan zwykle mają na myśli produkty wykorzystujące wygodne czujniki ruchu i zmierzchu. Z pewnością w dużym stopniu ułatwiają one bowiem korzystanie z licznych rozlokowanych poza domem źródeł światła, pozwalając jednocześnie na zmniejszenie kosztów ich utrzymania. Dzięki czujnikom ruchu i zmierzchu możemy mieć pewność, że urządzenia automatycznie będą się włączać tylko wówczas, gdy faktycznie będą potrzebne, i samoistnie wyłączą się, gdy nie będziemy z nich korzystać. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety niesie ze sobą korzystanie ze źródeł światła połączonych z nowoczesnymi czujnikami i w jakich przypadkach lepiej wybrać czujnik ruchu, a w jakich lepszym pomysłem będzie montaż czujnika zmierzchu!