PROGRAM DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ 3D

Przed każdym projektantem, który chce odnosić sukcesy z swojej dziedzinie staje wyzwanie: jaki program do projektowania wnętrz 3D wybrać? Każdy chce, aby jego projekty były jak najbardziej realistyczne, bogate w detale i szczegóły, a także stanowiły jak najlepsze odzwierciedlenie wizji klienta czy inwestora. Znalezienie programu, który będzie spełniał wszystkie te kryteria jest z pewnością dużo prostsze niż było jeszcze dziesięć lat temu, jednak teraz mogą rodzić się wątpliwości, które wynikały będą właśnie z nadmiaru opcji i przez to ciężko będzie podjąć decyzję i wybrać jedną z nich.

Przede wszystkim należy pamiętać, że ceny programów nie są już tak wysokie, jak były jeszcze do niedawna, co pozwala na testowanie różnych opcji, które w końcu doprowadzą nas do tego rozwiązania, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Taka droga może jednak być dość długa, a przecież nie po to zostały stworzone wersje demo, które zapewniają możliwość przetestowania oprogramowania przez okres, który może dać już ogląd na to, czy będzie dla nas odpowiednim wsparciem w codziennej pracy. Kiedy przetestujemy już program i będziemy podejmować decyzję o jego zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy możemy go nabyć wykupując licencję wieczystą, zamiast miesięcznej subskrypcji, co w ostatecznej kalkulacji w przeważającej liczbie przypadków przyniesie nam znaczną oszczędność.

Silnik renderujący w projektowaniu wnętrz

Przy doborze właściwego programu pamiętać należy o tym, jak ogromne znaczenie odgrywa silnik renderujący, który w dużej mierze odpowiada za sprawne przeprowadzenie realizacji na jej wszystkich etapach. ArchLineXP Live https://www.archline-polska.pl/projektowanie-wnetrz/ to silnik renderujący nowej generacji, który pozwala na renderowanie w czasie rzeczywistym, a tworzenie i wprowadzanie zmian w projekcie odbywa się sprawnie i błyskawicznie. Silnik jest stworzony w środowisku 3D, dzięki czemu przedstawienie wizji klientom i inwestorom stanie się dużo przyjemniejsze. Często pomijanie zagadnienia jakim jest właśnie silnik renderujący i bagatelizowanie jego znaczenia dla projektowania wnętrz wynika z tego, że w dziedzinie tej zwykło się zbyt dużą wagę przywiązywać do umiejętności miękkich samych projektantów, zapominając o tym, że narzędzie również ma ogromne znaczenie.