PROJEKTY ŁAZIENEK

Ergonomiczna, ładna i funkcjonalna łazienka to nie zadanie dla Zosi-Samosi. Planując aranżację tego pomieszczenia nie warto wpaść w pułapki techniczno-sanitarne. Właściwe rozmieszczenie urządzeń łazienkowych z dostosowaniem ich do możliwości danego obszaru jest nie lada wyzwaniem. Każdy krok bez ówczesnego przemyślenia może narazić nasz portfel na nieprzewidziane koszty.

Na początku naszej przygody powinniśmy zaznajomić się z obszarem na jakim przyjdzie nam pracować. Wykonanie dokładnych pomiarów i przeniesienie je np. do programu w którym wykonamy aranżacje jest jednym z kluczy do osiągnięcia sukcesu. Bazując na właściwych wymiarach zmniejszamy ryzyko poniesienia strat.

Pomieszczenie zostało zobrazowane. Warto teraz zagłębić się w jakich miejscach poprowadzona została siatka mediów ( doprowadzenie wody, odpływy, wentylacja czy sieć okablowania oświetleniowego). Znając już te fakty, możemy starać się dostosować armaturę do naszych potrzeb. Nanosząc ją w programie, w którym wcześniej stworzyliśmy obszar roboczy dostajemy informacje o możliwie najlepszym jej usytuowaniu.

Spełniając już wszystkie tego typu parametry, na koniec zabawy w projektanta zostaje dobór stylu w jakim chcemy wykończyć ostatecznie nasza łazienkę.

STYL NOWOJORSKI

Odnosi się do nowoczesności, połączonej z wysoce wysublimowaną elegancją. Charakterystyczną kolorystyką płytek jest połączenie czarno-białej szachownicy z marmurem. Wykończenia dekorami z mozaiki oraz nieodzownym elementem tego stylu czyli listwami dekoracyjnymi i sztukaterią. Styl nowojorski lubuje się w połyskujących powierzchniach zawierających srebro, metal, szkło. Jeśli chodzi o armaturę, to jest to zazwyczaj „postarzana armatura” w klimacie retro.

STYL NOWOCZESNY

Najczęściej stosowany od paru lat. Dzieje się tak ponieważ funkcjonalność jest traktowana jako wartość nadrzędna. Walory estetyczne są ostanie w kolejce. Nacisk kładziony jest na dobre oświetlenie pomieszczenia i dostosowanie elementów w taki sposób, aby mieć do nich swobodny dostęp. Królują stonowane barwy takie jak czerń, biel czy szarość z zastosowaniem kontrastowych dodatków w celu ożywienia całości. Zamysł ten ma na celu stworzenie pomieszczenia przejrzystego i umiarkowanego w ilości dekoracji.

STYL SKANDYNAWSKI

Stworzony dla osób szukających harmonii, ładu i spokoju. Rządzi tutaj zdecydowanie łagodna i jasna kolorystyka. Beże, biel i szarości są motywem przewodnim. Jednym z elementów bardzo charakterystycznych dla stylu skandynawskiego jest drewno. Na rynku oferta płytek i dekorów drewnopodobnych jest coraz szersza. Śmiało możemy nimi zastąpić prawdziwe drewno które jest bardziej kosztowne i może okazać się problematyczne w utrzymaniu, zważając na pomieszczenie o dużej wilgotności.

STYL HISZPAŃSKI

Zupełnie odwrotna sytuacja jak poprzednio. Styl hiszpański charakteryzuje się odważnym łączeniem mocnych kolorów i wzorów. Kolory takie jak czerwień, pomarańcz czy granat są tu mile widziane. Tak jak temperament Hiszpanów powinno być wesoło, energicznie i przede wszystkim z pasją. Ciężkie drewniane meble połączone z wzorzystymi płytkami, mozaika lub dekoracje z naturalnych składników stanowią idealne odwzorowanie tego stylu.

STYL MINIMALISTYCZNY

Jak podpowiada sama nazwa, nie ma tu miejsca dla przepychu czy niezliczonej ilości dekoracji. Głównymi barwami są czerń i biel często przełamywana dodatkiem jakim są rośliny doniczkowe. Nie ma tu miejsca na chaos, każda rzecz ma swoje miejsce. Pojęcie mniej znaczy więcej jest mottem stylu minimalistycznego. Jedyny nadmiar na jaki możemy sobie pozwolić to odpowiednie naświetlenie dla zobrazowania piękna prostoty.

STYL PARYSKI

Czerpie inspirację z paryskich salonów prawdziwie wyrafinowanych, pełnych elegancji i luksusu. Wprowadzanie do wnętrza salonowych mebli jest bardzo typowe w rozumienia paryskim. Ozdobny żyrandol, sztukateria są jego niezbędnymi dopełnieniami. Często stosowane jest również ułożenie płytek w tzw. jodełkę.

Dobierając styl w jakim chcemy wykonać naszą łazienkę, dostosujmy się do tego w jakim urządzimy lub już urządziliśmy pozostałe pomieszczenia. Będzie to kwintesencja wykonanej przez nas pracy, jeśli całość będzie współgrała ze sobą na każdej płaszczyźnie.