WIZUALIZACJA MIESZKANIA DEWELEPORSKIEGO

Nabywanie przez klientów mieszkań w stanie deweloperskim stało się standardem. Powszechne jest również to, że umowę o kupnie podpisuje się na długo przed tym, jak mieszkanie jest faktycznie oddane do użytku. Wcześniej też dokonywane są wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytów hipotecznych. Podstawowym wyzwaniem projektantów jest więc przedstawienie nabywcy wizji mieszkania w dokładnie taki sposób, jaki będzie miał później odzwierciedlenie w stanie faktycznym. Często dzieje się również tak, że klienci czynnie uczestniczą w procesie tworzenia wizji mieszkania, mają swoje indywidualne wymagania odnośnie detali i szczegółów, jakie się w nim znajdą.

Wcześniejsza wizualizacja mieszkania deweloperskiego w dużej mierze decyduje o późniejszych decyzjach konsumenckich klientów. Warto więc przygotować ją z dokładnością i przy zachowaniu najwyższych standardów. Pierwszym co przychodzi na myśl przed podjęciem się takiego zadania jest konieczność posiadania dobrego programu do wizualizacji domów.

Jakie cechy musi spełniać dobry program do wizualizacji mieszkań i domów?

Dobry program musi cechować się najwyższą jakością i w pełni odpowiadać wysokim standardom budowlanym. Obecnie wybierać można spośród zdecydowanie większej ilości opcji niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest wiele programów do wizualizacji 3D, które wyposażone są w bardzo dobrej jakości silniki renderujące, bądź są kompatybilne z najlepszymi silnikami renderującymi jak chociażby Lumion vr, który bardzo często wykorzystywany jest właśnie przez architektów.

Znanym i popularnym programem do tworzenia najbardziej zaawansowanych projektów, który na rynku dostępny jest już od bardzo dawna jest AutoCad. Silnik renderujący dla AutoCad – nXtRender, który jest uznawany za wtyczkę, która przenosi standardowe projekty tworzone w tym programie do wizualizacji na jeszcze wyższy poziom, jest niezwykle częstym wyborem wśród przedstawicieli branży architektonicznej. https://www.eyecad.pl/