wózek spacerowy z dużym siedziskiem

Mała spacerówka ma być z założenia mniejsza od tego czołgu, jaki kupiliśmy na starcie. Jako doświadczeni rodzice wiemy już, iż bez względu na to, co mówił sprzedawca nie da się wnosić dwa razy dziennie 16 kilowego wózka z niemowlęciem oraz zakupami na piętro, jeżeli mieszkamy w bloku. Jeżeli potrzebujemy dźwigać wózek to winien ważyć on najwięcej 7-8 kg, jeżeli ma być niezwykle lekki to winien ważyć 5-6 kg, natomiast jeżeli potrzebujemy kupować najmniejszy wózek to dojdziemy do 3,2kg. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż im niższa waga tymże mniej zespołów w wózku – te najlżejsze nie mają podnóżka, rozwijanego podtrzymania, za to mają nieduże kółka.

Jeśli wybieramy wózek spacerowy z dużym siedziskiem, to powinniśmy zobaczyć jego rozmiary zarówno w wersji tradycyjnej jak również po złożeniu. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy spacerówkę będzie można szybko przenosić alb trzymać w mieszkaniu. Kiedyś oczywiście z powodu niewielkiego wymiaru po złożeniu znane były tzw. ,,parasolki”, lecz obecnie rodzice mają do doboru zdecydowanie więcej opcji. Należałoby dobrać spacerówkę, jaka składa się w prosty sposób, do niewielkich wymiarów. Wybrane można zamontować chociażby w luku bagażowym w samolocie.

Dobór wózka spacerowego jest bardzo ważny. Nic nadzwyczajnego, ponieważ jest to wóz, jaki będzie towarzyszył zarówno dziecku, jak również jego rodzicom chociażby poprzez parę lat. Musi być funkcjonalny oraz pewny, lecz również wytrzymały, lekki oraz wygodny w prowadzeniu. Odpowiednia spacerówka zagwarantuje odpowiednie jazdy po mieście oraz wygodne podróże do lasu. Jak natomiast dobrać najkorzystniejszy typ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?